• (0224) 220 16 60
  • lalem@lalem.com.tr

Pelet Fiyatları Ne Kadar

Avrupa’da 40 yıldan fazladır kullanılan pelet yakıtı, ülkemizde 5 yıldır kullanılmaktadır. Pelet yakıtı; doğalgaz, kömür, fuel oil, odun yakıtlarının kullanıldığı her alanda kullanılan doğal ve yerli bir yakıttır. Yerli olması sayesinde ekonomimize çok katkısı vardır.

Pelet yakıtı,  doğalgaz ve kömüre oranla %35 daha ucuza ısınmamızı sağlamaktadır. Fuel oile göre ise

When I chose to buy a research paper and found out that the author was blogging, I was pleased to see why he composed it and that the author was curious about what he wrote about. I read the post english paper and also the author appeared to be an honest person and he was not only trying to convince his readers to purchase the product and why. The only negative thing that I found from the post was that the author’s email address from the link, however there are companies who allow their members to get email addresses and a few even allow blog feedback.

%400 daha ekonomiktir.

Yerli ve doğal atıklardan (odun talaşı, mdf tozu, fındık kabuğu, zeytin çekirdeği gibi) üretilen bir ürün olmasına rağmen fiyatı kömür ve doğalgazın fiyatına yakındır. Bunun nedeni üretim maliyetlerinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.  Her ne kadar fiyat oranları kömür ve doğalgaz gibi olsa da özelikle doğalgazın kullanılması mümkün olmayan yerlerde alternatif mükemmel bir yakıttır. Kül oranı %1 seviyesinde olup zehirleme riski bulunmamaktadır. Kalori seviyesi linyit kömürden de fazladır.

Üretim maliyetlerinin düşürülmesi için devlet desteğinin ve yatırımların artırılması gerekmektedir.

Pelet yakıtının fiyatını belirleyen unsurlar ise şöyledir: Cinsi, Kalorisi, Alım miktadır.